🌺اسلام و مسیحیت🌺

نقد مسیحیت - بیان زیبایی های اسلام - پاسخ به شبهات قرآنی و اعتقادی

نقد مسیحیت - بیان زیبایی های اسلام - پاسخ به شبهات قرآنی و اعتقادی

🌺اسلام و مسیحیت🌺

#اهداف:
1- نقد متون و عقاید مسیحیت با استفاده از منابع مسیحیت و عقل سلیم .🌺
2- پاسخ به شبهات قرآنی و اعتقادی.🌺
3- بیان زیبایی هایی از دین مبین اسلام.🌺

طبقه بندی موضوعی

۱۴ مطلب در خرداد ۱۳۹۶ ثبت شده است

لجاجت

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ خرداد ۹۶ ، ۲۳:۲۸
نواب حضرتی


در تورات، داستان شکست قوم اشعیا(یکی از انبیاء بنی‌اسرائیل) به این صورت بیان‌شده: «...هنگامی‌که‌ اشدود به دست‌ آشور افتاد خداوند فرمود: خدمتگزار من‌ اشعیا مدت‌ سه‌ سال‌ عریان‌ و پابرهنه‌ راه‌رفته‌ است‌. این‌ نشانه‌ بلاهای‌ هولناکی‌ است‌ که‌ من‌ بر مصر و حبشه‌ خواهم‌ آورد. پادشاه‌ آشور مردم‌ مصر و حبشه‌ را اسیر خواهد کرد و کوچک‌ و بزرگ‌ را مجبور خواهد ساخت‌ عریان‌ و پابرهنه‌ راه‌ بروند تا مصر را رسوا کند.»[کتاب مقدس، اشعیا 20: 1-4] چنانکه از متن و از تفاسیر برداشت می‌شود عریان شدن جناب اشعیا، نوعی پیشگویی اشعیا برای بنی‌اسرائیل بوده است. دستور برهنگی مردم توسط پادشاه برای رسوایی آن‌ها قابل‌قبول است اما دستور سه سال برهنگی اشعیا توسط خداوند چه توجیهی دارد؟ اولاً اگر تنها پیشگویی باشد، بیان این بلا توسط اشعیا برای مردم بهترین شیوه خواهد بود و نیازی به عریان شدن یک پیامبر نبود! ثانیاً عریان شدن یک شخص عادی هم در میان جامعه ازنظر عقلی پذیرفتنی نیست چه رسد به اینکه یک پیامبر الهی این فعل قبیح را مرتکب شود زیرا عریان شدن در میان جمع نتیجه‌ای جز فسق و فجور نخواهد داشت و خداوند حکیم هم هرگز دستور به گناه و فسق نمی‌دهد...

                     http://www.adyannet.com/fa/news/23349

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ خرداد ۹۶ ، ۲۳:۲۳
نواب حضرتی

مهربانی

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ خرداد ۹۶ ، ۲۲:۵۵
نواب حضرتیخداوند ظالم نیست و ظالمان را عذاب خواهد کرد، در کتاب مسیحیان، قصه یکی از جنگ‌های موسی (علیه‌السلام) آمده است: «... سپاه‌ اسرائیل‌ تمام‌ زنان‌ و بچه‌ها را به‌ اسیری‌ گرفته‌، سپس‌ همه‌ شهرها، روستاها...را آتش‌ زدند... ولی‌ موسی‌ بر فرماندهان‌ سپاه‌ خشمگین‌ شد و پرسید: چرا زن‌ها را زنده‌ گذارده‌اید؟...‌ تمامی‌ پسران‌ و زنان‌ شوهردار را بکشید...» [سفر اعداد 31: 1- 41] این عقاید و خرافات را با آیات قرآن مقایسه می‌کنیم که فرمود:

«یَا أَیهَُّا النَّبىِ‏ُّ قُل لِّمَن فىِ أَیْدِیکُم مِّنَ الْأَسْرَى...[انفال/70]؛ اى پیامبر! به اسیرانى که در دست شما هستند بگو: اگر خداوند، خیرى در دل‌های شما بداند، بهتر ازآنچه از شما گرفته‌شده به شما مى‏ دهد؛ و شمارا مى ‏بخشدآمرزش گناهان اسیران جنگ در صورت پذیرش اسلام و آزادسازی اسیران در برابر پرداخت فدیه، ازجمله دستورات قرآن کریم درباره اسیران است؛ و قرآن کریم مهربانی نسبت به اسیران را از صفات نیکوکاران می‌شمارد:

«إِنَّ الْأَبْرَارَ ... وَ یُطْعِمُونَ الطَّعَامَ عَلىَ‏ حُبِّهِ مِسْکِینًا وَ یَتِیمًا وَأَسِیرًا [انسان/ 5-8]؛ به‌یقین نیکوکاران ... غذاى خود را بااینکه به آن علاقه و نیاز دارند، به مسکین و یتیم و اسیر مى‏ دهند.»


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ خرداد ۹۶ ، ۲۲:۴۲
نواب حضرتی


توکل

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ خرداد ۹۶ ، ۲۰:۲۴
نواب حضرتی

حضرت علی

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ خرداد ۹۶ ، ۲۰:۲۰
نواب حضرتی

نادان

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ خرداد ۹۶ ، ۲۳:۵۹
نواب حضرتی


شراب

حرمت شراب در ادیان ابراهیمی به‌راحتی قابل‌اثبات است، پولس هم در نامه‌ای، به فساد شراب اشاره‌کرده است درحالی‌که متأسفانه انجیل متی بدون توجه به این مسئله، از زبان مسیح جملاتی بیان کرده که آن حضرت دستور به نوشیدن شراب داده است و این نوعی اهانت به حضرت مسیح (علیه‌السلام) است.

مطلب کامل...

http://www.adyannet.com/fa/news/23302

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ خرداد ۹۶ ، ۲۳:۵۰
نواب حضرتی

اسلام

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ خرداد ۹۶ ، ۲۳:۲۹
نواب حضرتی


قرآن کریم برخلاف تورات و انجیل، در بیان داستان‌ها نیز هدف تربیتی دارد، مثلاً در قصه بنی‌اسرائیل در آیات 40 تا 61 سوره بقره، قبل از بیان داستان هدف تربیتی را ذکر فرموده است، اما تورات و انجیل فقط به ذکر داستان اکتفا می‌کنند.

ادامه مطلب...

http://www.adyannet.com/fa/news/23248

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ خرداد ۹۶ ، ۲۳:۲۳
نواب حضرتی

نماز شب

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ خرداد ۹۶ ، ۲۳:۱۸
نواب حضرتی


مسیحیان با استناد به آیات سوره‌های سجده/11، زمر/42 و محمد/27، ادعا کرده‌اند که این سه آیه باهم اختلاف دارند! اما ادعای باطل آن‌ها با اندکی دقت و مطالعه کاملاً برطرف می‌شود، زیرا هرکدام از این آیات متعلق به بخشی از فرمان‌های خداوند است.

شبهه و پاسخ شبهه را در لینک زیر ببینید:

http://www.adyannet.com/fa/news/23283

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ خرداد ۹۶ ، ۲۳:۰۰
نواب حضرتی

ارتباط زن و مرد نامحرم یکی از مسائل جدی در ادیان ابراهیمی به شمار می‌رود، عیسی (علیه‌السلام) به شاگردان خود گفته است: «هر کس به زنی نظر شهوت اندازد، همان‌دم در دل خود با او زنا کرده است.» [ترجمه قدیم انجیل متی 5: 28 – 29.] اما در انجیل لوقا داستانی شرم‌آور برای آن حضرت ساخته‌اند که در شأن و مقام آن بزرگوار نیست، زن گناهکاری نزد مسیح می‌رود: «... و شروع کرد به شستن پاهای او به اشک خود و خشکانیدن آن‌ها به موی سرخود و پاهای وی را بوسیده آن‌ها را به عطر تدهین کرد.» [ترجمه قدیم انجیل لوقا 7: 36 – 39] انجیل متی برای توجیه این اهانت، می‌گوید مسیح پاسخ اعتراض شاگردش را چنین داده است: «ای شمعون... به خانه تو آمدم آب به جهت پاهای من نیاوردی، ولی این زن پاهای مرا به اشک‌ها شست و به موهای سر خود آن‌ها را خشک کرد. مرا نبوسیدی، لیکن این زن از وقتی‌که داخل شدم از بوسیدن پاهای من بازنایستاد...» [ترجمه قدیم انجیل لوقا 7: 39 – 48] چه لزومی دارد که یک پیامبر الهی، برای پذیرش توبه یک زن بیگانه، از نوازش و ملاطفت‌ها و بوسه‌های او، آن‌چنان شادمان و راضی شود که یک زن گناهکار را به شاگرد و جانشین خود ترجیح دهد؟!

مطلب را در این لینک دنبال بفرمایید:

http://www.adyannet.com/fa/news/22952

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ خرداد ۹۶ ، ۲۲:۵۴
نواب حضرتی

در انجیل متی آمده است که صدوقیان (فرقه‌ای از یهودیان) از مسیح درباره ازدواج در قیامت سؤال کرده‌اند و مسیح ازدواج در قیامت را کاملاً انکار کرده است: « عیسی در جواب ایشان گفت:... در قیامت، نه نکاح می کنند و نه نکاح کرده می شوند، بلکه مثل ملائکه خدا در آسمان می‌باشند.» [ترجمه قدیم انجیل متی 22: 23 – 30] اما در اسلام، علاوه بر پاداش‌های فراوانی که در بهشت به مؤمنین عطا می‌شود، ازدواج زنان و مردان صالح هم به‌عنوان یک پاداش مضاعف به آنان بشارت داده‌شده است: «... وَ لَهُمْ فیها أَزْواجٌ مُطَهَّرَةٌ [بقره / 25]؛ در آنجا براى ایشان همسرانى پاکیزه است؛ و در آنجا جاودانه ‏اند.» سؤال : وقتی بهشتیان در ناز و نعمت به سر می‌برند پس ازدواج در بهشت چه فایده‌ای برای آنان دارد؟ یکی از نعمت‌های بهشتی داشتن آرامش و خوشحالی است و قطعاً همراهی همسری با ویژگی‌هایی که قرآن کریم برای همسران بهشتی بیان کرده است، موجب آرامش بیشتری برای مؤمنین خواهد شد: «به آن‌ها خطاب مى ‏شود: شما و همسرانتان درنهایت شادمانى وارد بهشت شوید (زخرف/ 70).»

متن کامل را در این لینک رؤیت فرمایید:

http://www.adyannet.com/fa/news/22765

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۸ خرداد ۹۶ ، ۲۲:۳۴
نواب حضرتی